Mezioborová spolupráce

V některých případech je nutné pro dosažení těch nejlepších výsledků využít spolupráce dalších profesionálů. O potřebných krocích Vás však samozřejmě důkladně informujeme a dostatečně situaci vysvětlíme.

Zavádění kotevních minišroubků

Někdy je nutné v průběhu ortodontické léčby použít kotevní implantáty. Jsou to malé šrouby zavedené do kosti v horní nebo dolní čelisti, které zabrání nechtěným posunům zubů a zároveň urychlí léčbu.
Šrouby se zavádí v lokální anestezii, zavedení je bezbolestné. Po dosažení plánovaného posunu zubu se vyšroubují bezbolestně během několika sekund.

Ortognátní chirurgie

Ortognátní chirurgie napomáhá úpravě čelistních vad. Tyto vady, které jsou dané nesprávným růstem čelistních kostí, mohou pacienta handicapovat, např. když je velký předkus nebo obrácený skus, pacientovi se špatně kouše či mluví, dále pak mohou být hodně patrné v estetice tváře a profilu obličeje.

Korekce skusu a vztahu čelistí vyžaduje ortodontickou léčbu kombinovanou s chirurgickou léčbou při které dochází k posunům čelistních kostí. Operace probíhá zhruba v polovině ortodontické léčby a během ní zůstávají fixní rovnátka v ústech. Po chirurgickém zákroku následuje doléčení rovnátky do ideálního skusu.Tato kombinovaná léčba trvá kolem 2,5-3 let.

Paradontologie

Léčba fixními rovnátky je často nutná i u pacientů s parodontózou. Někdy je nutné vyrovnat stěsnané zuby, aby pacient mohl lépe čistit mezizubní prostory nebo naopak uzavřít mezery mezi zuby vzniklé  při pardontóze. Dále se rovnátka nasazují u pacientů, u kterých je nadměrný a nepřiměřený nákus na zuby oslabené parodontózou. U těchto pacientů je nutné dále pravidelně navštěvovat parodontologa.

Implantologie

Spolupráce s implantologem je jedna z nejčastějších. Při agenezi (nezaložení) zubu nebo při ztrátě zubu je jednou z možností právě zubní implantát. Před jeho zavedením je však nutné někdy zuby narovnat, napřímit kořeny či zvětšit místo pro zavedení implantátu.

Úsměv sluší každému